Molėtų rajono mokinių tarybos veikla 2014-2015 mokslo metas

Spalio 8 d. vyko pirmasis ataskaitinis-rinkiminis MRMT posėdis Molėtų švietimo centro salėje. MRMT pirmininkė Greta Vainauskaitė atsiskaitė už praeitų metų veiklą ir pasiūlė išsirinkti naują vadovą. Juo buvo išrinktas Molėtų gimnazijos dešimtokas Lukas Sabaliauskas.

Lapkričio 11 d. vyko  posėdis  „Grupės procesų atpažinimas ir valdymas”

Gruodžio 12 d dvidešimt du  rajono mokinių savivaldų atstovai dalyvavo mokymuose „Emocinio intelekto įtaka sėkmingai lyderystei“, kuriuos vedė Baltijos koučingo centro lektorė I. Liubertienė.  MRMT nariai savarankiškai atliko emocinio intelekto  ir savivertės lygio  nustatymo testus, mokėsi pažinti save, savo stiprybes bei silpnybes, galimybes ir problemas, emocijas, jausmus.

2015 sausio 20 d. MT posėdis „LMS žiemos forumas. Rajoninio protmūšio organizavimas”. Posėdžio metu buvo nuspręsta kovo 17 dieną organizuoti Molėtų rajoninį protų kovų konkursą „Žinau viską ?!”.

2015 m. vasaris-kovas. Siekiant sudaryti vienodas sąlygas būsimiems dalyviams protų kovų organizavimo komanda vedė atrankinius I etapo turus rajono mokyklose. Mokyklose buvo suburtos komandos, kurios varžėsi tarpusavyje. Laimėtojai pateko į rajoninį etapą.

Vasario 18 d. MT posėdis „Esminiai renginio organizavimo principai”. Planavome rajoninių protų kovų renginį, mokėmės kaip reikia numatyti, apskaičiuoti, viską apgalvoti...

Saulėtą kovo 17 dieną Molėtų viešojoje bibliotekoje vyko Molėtų rajono mokinių tarybos organizuotas protų kovų konkursas  „Žinau viską?!“, kuriame savo žinias pasitikrino  septynios rajono mokyklų  komandos. Po įtemptos V turų kovos pirmąją vietą iškovojo  Molėtų progimnazijos, 2-ąją- Giedraičių A. Jaroševičiaus vid. mokyklos ir 3-ąją – Joniškio mokyklos- DC komandos.

Balandžio 22 d. vyko informacinis renginys „Dalinkis vasara”. Renginio svečias Andrius Šironas pasidalino savo tarptautinės savanorystės asmenine patirtimi ir įspūdžiais, paaiškino savanoriškos veiklos tikslus, ypatumus ir naudą, paragino jaunimą savanoriauti. Jaunimas aptarė veiklų vasarą galimybes, susipažino su naujausia informacija portale www.zinauviska.lt, dalinosi ja su draugais, išbandė programėlę #dalinkisvasara, bei dalyvavo viktorinoje apie įvairias veiklas jaunimui vasarą.

 Paskutinę gegužės savaitę rajono mokinių tarybos nariai dalyvavo tęstiniuose „Emocinio intelekto įtaka sėkmingai lyderystei“ mokymuose. Emocinio intelekto (EI) trumpiausiais apibrėžimas – „būti intelektualiam apie savo emocijas“, būtent to ir mokėsi rajono mokyklų lyderiai. Po mokymų puikiai besijaučiantys  mokiniai  sakė supratę, kad emociškai intelektualus žmogus yra tas žmogus, kuris išmoksta stebėti save, atpažinti kodėl jaučiasi taip ar kitaip, mąsto taip ar kitaip, elgiasi taip ar kitaip. Jaunieji lyderiai išsiskirstė vasaros atostogų nusiteikę savistabai, savęs keitimui norima linkme, subrendę kurtis vidinę „laimės“ būseną, norimą santykį su savimi ir kitais žmonėmis.