Aktyvaus pilietiškumo tema plėtota Belgijoje

Lapkričio 27-30 dienomis Belgijoje, Alden Biesene įvyko kontaktinis seminaras, skirtas aktyvaus pilietiškumo skatinimui suaugusiųjų švietimo sferoje. Seminare dalyvavo 46 žmonės iš 20 Europos valstybių. Lietuvai atstovavo Molėtų r. švietimo pagalbos tarnybos l. e. direktorės pareigas Alma Vidžiūnienė ir Šakių r. pedagoginės psichologinės tarnybos neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinatorė Jurgita Bernotienė.

Keturias dienas trukęs renginys nustebino tiek puikia aplinka, nes buvo organizuotas pilyje, tiek intensyvia programa ir pritaikytų darbo metodų gausa. Jau patį pirmą vakarą dalyviai buvo pakviesti į bendrą veiklą – susipažinti, pristatyti savo instituciją, regioną, šalį, pasidalinti ne tik savo regiono užkandžiais, bet ir atsivežtomis idėjomis projektams ir partnerystėms.

Daugiausia laiko kontaktinio seminaro metu buvo skirta partnerių paieškai ir potencialių partnerysčių idėjų plėtojimui grupėse. Organizatoriai labai stengėsi, kad nei vienas dalyvis neliktų nuošalyje ir net tais atvejais, kai nebuvo rasta idėja ir grupė projektui, ragino ieškoti asmeninių kontaktų kitoms Erasmus+ veikloms: mokomiesiems vizitams, „job shadowing“ ar tiesiog bendrystės tarp organizacijų iš skirtingų šalių.

Lietuvos atstovėms taip pat pavyko užmegzti naudingus kontaktus ir rasti bendrų idėjų potencialiems projektams. Molėtų r. švietimo pagalbos tarnybos atstovė Alma subūrė grupę kartu su Portugalijos, Italijos, Norvegijos, Čekijos bei Lenkijos suaugusiųjų švietėjais ir aptarė galimybę bendradarbiauti keičiantis kultūrine, socialine patirtimi. Parsivežta patirtis įgalins gerinti neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinavimo kokybę vietiniu lygmeniu bei suteiks vietos bendruomenėms platesnių žinių apie aktyvų pilietiškumą.