Interaktyvi paskaita jaunimui „Pirmininkavimas tavo lėkštėje. Užsisakyk!“

   Gegužės 28 dieną Molėtų jaunimas rinkosi į interaktyvią  paskaitą „Pirmininkavimas tavo lėkštėje. Užsisakyk!“, kurią vedė Molėtų švietimo centro darbuotojos, Eurodesk atstovės Molėtuose,  Daiva Jucienė ir Alma Vidžiūnienė. Interaktyvios paskaitos tikslas - pasitelkus praktines, interaktyvias užduotis, pristatyti jauniems žmonėms Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai temą.

   Pirmoje paskaitos dalyje gausiai susirinkusiam jaunimui buvo pristatyta ką reiškia pirmininkauti ES Tarybai, buvo demonstruojamas vaizdo klipas apie Lietuvos pasirengimą pirmininkauti, diskutuojama, kuo šis laikotarpis svarbus jaunam žmogui, kaip galima pareikšti savo nuomonę aktualiais jaunimui klausimais, dalyvauti konsultacijose. Buvo pateikiami įvairūs klausimai, susiję su Lietuvos pirmininkavimu ES Tarybai, aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti „Europos jaunimo savaitės“ dovanėlėmis.
   Antroji dalis - „Kūrybinė virtuvė“,   vyko miestelio parke. Jos tikslas - skatinti jaunuolius pamąstyti, atsakyti į klausimą, kaip atrodys Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpis, kuo pirmininkavimas yra svarbus jiems, kaip jauniems žmonėms. Jaunuoliai grupelėmis kūrė TRIO (Airija, Lietuva, Graikija) lėkštes, kurios atspindėjo pirmininkavimo laikotarpį, joje išreikšdami kokį pirmininkavimą jie nori „užsisakyti“.