Susipažinimas su ilgalaikių pedagogų kvalifikacijos tobulinimo stažuočių sistema Ispanijoje

Įgyvendinant projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (III etapas)“ 13 Lietuvos švietimiečių grupė dalyvavo 5 d. stažuotėje Ispanijoje, Galisijos regione. Stažuotėje dalyvavo Romualda Žvinienė – Molėtų švietimo centro direktorė. Stažuotės programos tikslas: susipažinti su Ispanijos pedagogų kvalifikacijos tobulinimo kontekstu ir sistema, ilgalaikių pedagogų kvalifikacijos tobulinimo stažuočių vieta bendroje Ispanijos pedagogų kvalifikacijos tobulinimo sistemoje, ilgalaikių stažuočių įgyvendinimo ir vykdymo praktika, rezultatų vertinimu ir organizavimo specifika, ilgalaikių stažuočių praktiniais įgyvendinimo aspektais,  įgyti žinių, įgūdžių, susijusių su Ispanijos ilgalaikių stažuočių sistema ir jos įgyvendinimu.

Galisija yra Ispanijos šiaurės vakaruose nuo Iberijos Peninsula (pusiasalio). Čia tradicijos ir modernumas, nuostabus kraštovaizdis, kalba, ypatinga šalies virtuvė ir pan. Viskas eina koja kojon su naujomis technologijomis, inovacijomis, išsivysčiusia pramone.

Stažuotojai turėjome ypatingą galimybę – susitikimą, bendravimą  su Lietuvos garbės konsulu Ispanijoje Dr. Rafael Jose de Espona. Dalyvavome oficialiame priėmime Galisijos regioninio švietimo valdymo funkcijas atliekančioje institucijoje, domėjomės pedagoginėmis stažuotėmis Ispanijos mokytojams, lankėmės Santiago de Compostela universitete Edukologijos fakultete, Ugdymo ir mokyklų organizavimo departamente, domėjomės stažuotėmis mokytojams bei aukštojo mokslo ryšiu su mokyklomis. Vyko vizitai į mokyklas, įgyvendinančias pedagogines stažuotes mokytojams (stažuočių praktikos įgyvendinimas): CEIP Pio XII - ikimokyklinukų ir pradinė mokykla,  Instituto Xelmirez II vidurinė mokykla, vizitas į profesinio mokymo centrą, priimantį mokytojus stažuotojus - CIFP Politécnico de Santjago. Lankėmės svarbiausiame Galisijoje Profesinio tobulinimo ir inovacijų centre CAFI bei regioninės dalies analogiškame, mažesniame Profesinio tobulinimo centre Pontevedroje. Escola Mestre  Mateo Menų mokykloje, pedagoginės stažuotės institucijoje matėme ypatingas mokymosi aplinkas besimokantiems. Aplankėme  Vigo universitetą, kur mokosi būsimieji pedagogai.

Aplankėme įspūdingos architektūros, neįtikėtino dydžio Santiago Kultūros centrą, apimantį muziejus, bibliotekas kartu su parodomis, nenusakomo grožio Pontevedros senamiestį. Santijago de Compostelo miestas yra ypatingas ne tik gatvelėse tvyrančia dvasia bei kultūra, bet ir turi ypatingą krikščioniškąją reikšmę. Šis miestas yra galutinė piligrimų kelionės „Šv. apaštalo Jokūbo kelias“ stotelė (pradžia Prancūzijoje). Čia yra dvasinė stotelė – Katedra.