Edukacinė išvyka „Negyvosios gamtos ir archeologinių paveldo objektų praktinis pažinimas Šiaurės rytų Lietuvos aukštumose“

        Tęsdami tradiciją, jau 13-ąjį kartą, Molėtų švietimo centras kartu su Lietuvos geologijos tarnyba rajono mokytojams, besidomintiems gimtojo krašto geologija, gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis, jų išsaugojimu, birželio 16-17 dienomis organizavo edukacinę išvyką „Negyvosios gamtos ir archeologinių paveldo objektų praktinis pažinimas Šiaurės rytų Lietuvos aukštumose“. Švenčionių ir Utenos krašto gamtos ir kultūros paveldo objektus pažinti padėjo V. Mikulėnas, Lietuvos geologinės tarnybos Inžinerinės geologijos skyriaus Inžinerinių geologinių tyrimų poskyrio vedėjas, M. Semaška, Sirvėtos regioninio parko vyr. kraštotvarkininkas.

      Keliaudami po Šiaurės rytų Lietuvos aukštumas išvykos dalyviai susipažino su išraiškingai banguojančiu Dauguvos ir Žeimenos upių moreninės takoskyros kraštovaizdžiu, aplankė gamtos ir kultūros paveldo objektus - šalia Sėtikio ežero legendomis ir padavimais apipintą šaltinį „Lino verdenė“, Pašaminės molio karjerą, Liepų pavėsinę, Biliakiemio ir Vosgėlių akmenis, kopė į Kačėniškės, Taurapilio, Norkūnų, Pakalnių piliakalnius, nuo apžvalgos bokštų gėrėjosi Nalšios ir Sėlių aukštumų vaizdais. Lankėsi Sirvėtos regioninio parko lankytojų centre, susipažino su vidaus ekspozicija „Mitologija“, keliavo pažintiniu mitologiniu taku Šventos kaime, pagilino žinias apie Šiaurės rytų Lietuvos aukštumų geomorfologiją ir geologinę sandarą, paskutinio ledlaikio paleogeografiją. Prisiminimui liks ir darbui pravers išvykos gido, geologo V. Mikulėno parengtas leidinys apie aplankytus Švenčionių ir Sėlių aukštumų negyvosios gamtos ir archeologinių  paveldo objektus.